9 BGZ

Historia gromady sięga 2011 roku, kiedy we wrześniu Justyna Gerasimiuk założyła szóstkę zuchową „Puchate Świstaki” przy 125 BDH „Szare Szeregi”. Przez 3 lata rozwijała pion zuchowy w drużynie, pogłębiała swoją wiedzę na temat metodyki zuchowej i po ukończeniu 16 lat postanowiła odłączyć zuchy od drużyny harcerskiej i założyć własną gromadę. Okres próbny gromady trwał od maja do grudnia 2014r. i został zamknięty pozytywnie rozkazem komendanta hufca z dn. 21.12.2014r.

Dlaczego Płomyczki?

Płomyczek jest czymś, co kojarzy nam się z nadzieją, którą starsze pokolenia nieustannie pokładają w zuchach, a jednocześnie także i harcerstwem. Dlaczego Zielone? Ponieważ drużyna, z której się wywodzimy miała zielone chusty, a zielony to także kolor nadziei i natury, z którą harcerze i zuchy są bardzo blisko związani. Od samych początków gromada związana jest ze 125 BDH „Szare Szeregi” i zrzesza dzieci z osiedla Starosielce w Białymstoku, w szczególności uczniów SP nr 21, z którą drużynowa podjęła współpracę.

Zbiórki odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30-18:00 w Szkole Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (ul. Polowa 7/1). Dyrekcja Szkoły wypożycza nam salę lekcyjną nr 60. W pogodne dni zbiórki często odbywają się na szkolnym boisku lub w pobliskim lesie.

Kontakt 

e-mail:justyna.gerasmiuk@zhp.net.pl

telefon: 600 021 158