Drużynowi

Drużynowy 5 Białostockiej Gromady Zuchowej „Dzielni Słowianie”

pwd. Kamil Dermiaha

Kamil studiuje na wydziale mechanicznym na kierunku mechanika i budowa maszyn. Jest w wieku 20 lat i ukończył kurs przewodnikowski, kurs podharcmistrzowski „Zielony Płomień” oraz kurs drużynowych zuchowych, posiada stopień Harcerza Orlego, a w wolnym czasie lubi grać w piłkę. Jest równocześnie opiekunem gromady.

Drużynowy 7 Białostockiej Gromady Zuchowej „Odkrywcy Galaktyki”

pwd. Sebastian Bobryk

Na harcerski szlak trafił w 2010 roku. Swoją przygodę rozpoczął w 79 Białostockiej Drużynie Harcerskiej „Odwet” im. Władysława Jasińskiego ps. „Jędruś”, która tak samo jak gromada należy do 7
SZDHiZ „Aurelius” im. Zenka Borowskiego. Jest uczniem II klasy liceum o profilu
medycznym w IV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku. Granatowy
sznur otrzymał 23 stycznia 2018 roku, wcześniej był przybocznym w gromadzie
zuchowej oraz drużynie harcerskiej. Wulkan energii oraz pozytywnego myślenia.
Dzięki temu nigdy nie brakuje mu pomysłów na zbiórki. 14 stycznia 2018
otworzył swoją próbę przewodnikowską, którą planuje zamknąć w najbliższym
czasie. Posiada stopień Harcerza Orlego. Realizuje zadania na stopień Harcerza
Rzeczypospolitej. Ukończył kurs przewodnikowski „Próby Wodzów 2018”,
chorągwiany kurs drużynowych zuchowych „4 Żywioły 2018”, kurs pierwszej
pomocy, kurs zastępowych „Wyspa Liderów 2015”. Oprócz gromady działa w 25
BDW „Enigma”, 7 KI „Avanti”

Drużynowa 9 Białostockiej Gromady Zuchowej „Zielone Płomyczki”

Pwd. Justyna Gerasimiuk

stopień harcerski: Harcerka Orla, stopień instruktorski: przewodnik (otwarta próba
podharcmistrzowska), studentka Uniwersytetu w Białymstoku
Wiek: 20 lat
Ukończone Kursy: kurs zastępowych – styczeń/luty 2013r., kurs przewodnikowski „Granatowa Moc III” , 2013/2014r., kurs drużynowych zuchowych „Zakręcony Twister” – 2013r., Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy –2014r.,kurs podharcmistrzowski „Zielony Płomień”
Pełnione funkcje: przyboczna 125 BDH „Szare Szeregi” od 27.07.2012 do
15.05.2014, drużynowa 9 BGZ „Zielone Płomyczki” od 14.05.2014 r.

Drużynowa 19 Białostockiej Gromady Zuchowej „Krasnoludkowy Ród”

phm. Marta Słoma

etc.

Drużynowa 25 Białostockiej Drużyny Wędrowniczej „Enigma”

pwd Katarzyna Kostecka

Swoją harcerską przygodę zaczęła w 2010 roku w 84 BDSh „Awangarda”. Już w 2012 roku odnalazła swoje harcerskie powołanie i utworzyła 8 Białostocką Gromadę Zuchową „Tęczowa Kraina” im. Kaprala Misia Wojtka działającej przy 8 Szczepie. Przez 4 lata pełniła tam funkcję drużynowej. Ukończyła kurs drużynowych zuchowych, Kurs Przewodnikowski „Granatowa Moc I”, kurs Podharcmistrzowski „ZielonyPłomień”, kurs wychowawców kolonijnych oraz wiele innych. W 2016 roku wstąpiła w szeregi 7 SZDHiZ „Aurelius”. Jest programowcem szczepu, członkiem 7 KI „Avanti” oraz działa w 25 BDW. Od tego roku pełni funkcję opiekuna 7 BGZ;Odkrywcy Galaktyki”. Prywatnie pracuje w sklepie z obuwiem sportowym,rozwija swoje twórcze pasje oraz mnóstwo podróżuje.

Drużynowy 75 Białostockiej Drużyny Harcerskiej „NAVIA”

Pwd. Michał Majtas

Jest w ZHP od października 2009 roku przez 5 lat działał w 125 BDH „Szare Szeregi” gdzie pełnił przez rok funkcję podzastępowego zastępu „Granat”. Ukończył kurs zastępowych, kurs przewodnikowski, kurs drużynowych oraz kurs pierwszej pomocy „WKPP”. Od grudnia  2016r. pełni funkcję drużynowego. Prywatnie ukończył VII LO w Białymstoku o profilu fotograficznym , interesuje się fotografią oraz koszykówką.

Drużynowy 78 Krypniańskiej Drużyny Harcerskiej „Potok” im. Pawła Grzybowskiego

phm. Mateusz Kowalczyk

Członek komendy hufca, namiestnik harcerski, zastępca komendanta szczepu. 27 lat, absolwent pedagogiki wczesnoszkolnej na uniwersytecie w Białymstoku. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 9 w Białymstoku”. W drużynie od 2000r. Funkcję drużynowego pełni od 2014 r.(luty), wcześniej przyboczny i zastępowy. Zamknięty stopień HO. Ukończone kursy: – kurs podharcmistrzowski „zielony płomień” w 2017r., kurs przewodnikowski z wyróżnieniem „granatowa moc” w 2014 roku. Kurs pierwszej pomocy w 2015r. Kurs zastępowych organizowany przez 7 SzDHiZ. Uwielbia grać w gry oraz jest filmomaniakiem.

Drużynowa 79 Białostockiej Drużyny Harcerskiej „ODWET” im. Władysława Jasińskiego ps. Jędruś

Aneta Grabowska

Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Uczy się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Ma otwartą próbę przewodnikowską.

Drużynowy 125 Białostockiej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” im. Aleksandra „Kamyka” Kamińskiego

Rafał Mikulski

W ZHP od 10.09. 2008r, Drużynowy od 25.06.2018r, wcześniej przyboczny i zastępowy zastępu „Granat”. Ukończył kurs zastępowych „Wyspa Liderów” 7SzDHiZ „Aurelius” Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy HSR, kurs drużynowych harcerskich „Próby Wodzów”. Przyrzeczenie harcerskie złożone 14.11.2010r.

Prywatnie: uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku. Interesuje się siatkówką oraz motoryzacją.

Drużynowa 163 Białostockiej Drużyny Harcerskiej „Amicus in sembre”

pwd. Kinga Dobek

Drużynową 163 BDH jest pwd. Kinga Dobek. Ma otwartą próbę na stopień Harcerki Rzeczypospolitej. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Harcerką jest od września 2009 roku. Przyrzeczenie harcerskie złożyła 11 sierpnia 2013 roku. Ukończyła kurs drużynowych „Obierz kierunek”, kurs przewodnikowski “Ad Astra IV”, kurs drużynowych zuchowych “Próby Wodzów 2018”, kurs zastępowych “Zasznurowani brązem” organizowany przez 7 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Aurelius”.  Interesuje się kinematografią oraz astronomią.